NewsletterFacebookLinked inFacebookYou TubePinterestSlovak
NewsletterFacebookLinked inFacebookYou TubePinterestSlovak
Architektura

Reference

 

CARL STAHL DOKONČIL REALIZACI BEZPEČNOSTNÍHO SCHODIŠTĚ SPORTOVNÍ HALY LETNÁ


Naše společnost zrealizovala letos v září stavbu hlavního schodiště sportovní haly Letná. Původní projekt dovedli technici firmy Carl Stahl společně s architekty projektu ing. arch. Bartouškem a ing. arch. Bednaříkem k netradičnímu řešení, zajišťující bezpečnosthlavního schodiště pomocí nerezových sítí X-TEND.

V hlavní roli nerezová síť X-TEND


Původní provedení v podobě použití šikmého nerezového zábradlí kotveného přímo do schodnic, kde byla použita nerezová síť X-TEND pouze jako výplň nerezového zábradlí s madly proti pádu, bylo nahrazeno efektivním a cenově příznivějším provedením v podobě jedné průběžné nerezové sítě X-TEND vedené středem, přímo mezi rameny schodiště, a to vcelku od 4. NP až po 1. NP.

Carl Stahl zohledňuje jak kvalitní provedení, tak i konečnou cenu


Nezbytně nutná madla jsou kotvena z jedné strany do obvodové železobetonové konstrukce, a ve středové části spolu s druhou stranou schodiště jsou madla zavěšena pouze na čtyřech nerezových lanech. Díky tomuto řešení vzniklo velice subtilní a efektivní řešení, které je plně v souladu s naší i evropskou legislativou. Díky absenci valné části ocelové konstrukce je dodané řešení méně finančně náročné narozdíl od standardního provedení zábradlí.

Výsledek našeho společného snažení, v kooperaci se společností Konsorcium – KOVO, která byla naším dodavatelem madel a sloupků ostatních ocelových částí navazujících zábradlí, můžete posoudit sami. Inspirujte se řešením Carl Stahl do dalších projektů i vy.

Rádi bychom touto cestou také poděkovali sdružení generálního dodavatele stavby, konkrétně společnostem Metrostav a.s., divize 3 a HOCHTIEF CZ a. s., divize Pozemní stavby Čechy za příkladnou spolupráci po celou dobu realizace.

S přáním pěkného dne

David Pařízek
Prodej

GSM: +420 602 234 510
email: parizek@carlstahl.cz
 
                 
 
 
 

 


 
zertifikat
zertifikat