NewsletterFacebookLinked inFacebookYou TubePinterestSlovak
NewsletterFacebookLinked inFacebookYou TubePinterestSlovak
 
Architektura

Reference

 

Žilina má novou atrakci. Na vrchu Dubeň otevřeli unikátní vyhlídkovou věž.

Prvotní plány z roku 1995 na postavení vyhlídky se podařilo úspěšně k radosti všech turistů zrealizovat. Město vyhlídku postavilo prostřednictvím Oblastní organizace cestovního ruchu Malá Fatra. Rozhledna má sloužit jako prostor pro odpočinek a turistiku, v případě nepříznivého počasí ochrání návštěvníky přístřešek. Věž je přístupná celoročně a je možné se k ní dostat po turistických stezkách ze Zastrání a z Budatína.

Na vyhlídku byla vyhlášena v roce 2016 veřejná anonymní architektonická soutěž, do které se přihlásilo více než 40 soutěžících. Odbornou porotu nejvíce zaujal projekt architektů Ladislava Vikartovského a Gábora Nagye. Zhotovitelem stavby byla firma HSF System SK, s.r.o.

Práce na výstavbě vyhlídkové věže trvaly přibližně půl roku. Věž je vysoká 27,4 metru a má deset podlaží. První nadzemní podlaží je ve výšce 572 metrů nad mořem, nejvyšší bod věže je v nadmořské výšce 598 metrů. Vyhlídka je zhotovena z ocelové konstrukce a obložená dřevem. Funkci bezpečné bariéry proti pádu osob ve výplních zábradlí na schodištích a na ochozu vyhlídky plní nerezové sítě X-TEND® společnosti Carl Stahl.

Pokud i Vy realizujete podobné projekty a hledáte zajímavé a nevšední řešení, napište nám. Rádi Vám s řešením Vašeho projektu pomůžeme. Hezký den.

                                                                 
 

 
Reference


 
zertifikat

zertifikat