FAQ aneb odpovědi na nejčastější otázky zákazníků Carl Stahl
FacebookLinked in You TubePinterest
FacebookLinked in You TubePinterest
Architektura

Otázky zákazníků – FAQ
  


Nerezové produkty od firmy Carl Stahl      
Nerezové produkty od firmy Carl Stahl      

FAQ Carl Stahl

 

1. Jaké jsou ceny produktů, které dodáváte?


Carl Stahl dodává produkty té nejlepší kvality. Klademe důraz v první řadě na bezpečnost, design, preciznost služeb i produktů, které svým zákazníkům poskytujeme. Kvalitě a dlouhé životnosti odpovídá cenová kategorie. Ovšem z dlouhodobého horizontu se vám prvotní investice několikanásobně vrátí, jelikož vždy navrhujeme funkční řešení ke spokojenosti klienta. Vyzkoušejte nás! Rádi vás přesvědčíme, stejně jako významnou většinu našich klientů.

2. Jaký je termín dodání?


Dodací termíny jsou naší velkou výhodou oproti konkurenci. Převážnou část běžného sortimentu máme v Praze skladem a připravenou k dodání. Položky zhotovované na míru, tj. na konkrétní rozměry a přání klienta, dodáváme podle dohody, v návaznosti na vytížení výroby. Zpravidla do 10 až 20 dnů. Stejně tak je připraven náš montážní tým odborně instalovat veškeré projekty.
 

3. Jaké jsou platební podmínky?


Svým klientům se vždy snažíme vyjít maximáně vstříc. Ke každé zakázce přistupujeme individuálně. V konkrétním případě záleží na velikosti zakázky, na spolehlivosti předchozích plateb, případně na individuální dohodě. Vždy dbáme na vyváženost řešení a oboustrannou spokojenost. Pokud je pro vás důležité moci prodloužit splatnost, nastavíme společně podmínky tak, abychom vám mohli vyhovět. Kontaktujte nás, rádi vám poskytneme bližší informace.
 

4. Provádíte servis přímo u zákazníka?


Některé opravy a kontroly provádíme v našem vybaveném středisku v Praze. Pro velkou část servisních zásahů je však potřebná práce našich techniků na místě přímo u zákazníka. Tedy především u zařízení pevně spojených se stavbou. Pokud byste rádi využili služeb našich servisních techniků a potřebujete, aby za vámi přijeli do firmy, kdykoliv nás prosím kontaktujte, rádi zajistíme nezávaznou odbornou konzultaci či komplexní servisní služby.
 

5. Jaký je rozdíl mezi drátem a lanem?


Zjednodušeně řečeno: Drát, tedy vlastně hutní výrobek je celistvého, zpravidla kruhového průřezu. Lano je vytvořeno stáčením (slaněním) většího počtu drátů předepsaným způsobem. Někdy se nepřesně říká Také splétáním. Tím se dosáhne požadované ohebnosti, poddajnosti i spolehlivosti. Na druhé straně bude pevnost lana podstatně menší než drátu stejného průměru.
 

6. Jaký je rozdíl mezi sítí a pletivem?


Tyto pojmy nejsou jednoznačně definovány. Pletivem rozumíme zboží dodávané v metráži, většinou zhotovené z drátu. Pod pojmem síť si představme výrobek, vzdáleně podobný pletivu. Je ale výrazně poddajnější. Většinou je zhotoven z lanek nebo z provazů spojováním, buď lisovacími svorkami, např. X-TEND®, nebo uzlováním.
 

7. Co znamená orientace oka nastojato a naležato?


Námi vyráběné nerezové sítě X-TEND® optimálně napnuté mají oka ve tvaru kosočtverce. Jedna úhlopříčka tohoto kosočtverce a jeho strana jsou stejně dlouhé. Druhá úhlopříčka je delší. Orientace nastojato nebo naležato se vztahuje na umístění sítě v každém konkrétním případě. Oka nastojato budou mít zmíněnou delší úhlopříčku svisle. Je-li síť namontována tak, že je delší úhlopříčka vodorovně, jsou oka sítě naležato.
 

8. Co je to šikmina?


Šikmina je tvar sítě, který není pravoúhlý. Tedy kosodélník nebo podobné tvary. Například výplň zábradlí u schodiště.
 

9. Do jakých materiálů můžeme kotvit?


Kotvit lze do libovolných pevných materiálů, podstatné je předpokládané zatížení, které má kotvení přenášet. Můžeme říci, že dřevo, beton, cihly apod. jsou vhodné pro běžné kotvení. Některé případy však vyžadují odborné posouzení. Například sklo, nebo zateplené fasády domů apod. Důležité je dát pozor, zda se na požadovanou aplikaci nevztahují zvláštní bezpečnostní předpisy. Např. sítě pro zachycení pádu osoby (nebo skály). Svoje normy mají například doly, energetici, letadla, hasiči, budovy zvláštní důležitosti apod.
Společnost Carl Stahl garantuje kvalitu a zodpovídá za vlastnosti svých výrobků. Nezodpovídáme za kvalitu materiálu do kterého se budou naše výrobky kotvit.
 

10. Jsou oka sítí, které dodáváte, svařovaná?


Oka sítí X-TEND, které jsou naším vlastním výrobkem, nejsou svařovaná. Oka jsou spojována zalisovanými objímkami, buď nerezovými, nebo objímkami z pocínované mědi. Zaručená pevnost spojů proti posunutí nebo roztržení je uvedena i v našem v katalogu X-TEND®.
 

11. Nevím, jaký produkt je pro nás nejvhodnější? Provádíte nezávazné odborné konzultace také přímo u zakázníka?


Samozřejmě, od toho jsme zde, abychom vám svými zkušenostmi pomohli vyřešit bezpečnou manipulací s břemeny a poradili vhodnou funkční volbu nerezových sítí a lan konkrétně pro váš záměr . Kdykoli si nevíte rady nebo si nejste jisti, že provádíte pracovní úkon bezpečně obraťte se na nás. Rádi k vám přijedeme a pokusíme se společně najít vhodné řešení. Provádíme pravidelné roční prohlídky jeřábů, kladkostrojů,  traverz, vázacích prostředků, vázacích bodů, magnetů, svěrek, hydrauliky, zvedáků, balancerů atd.
 
 
 


Zůstaňte s námi v kontaktu

Děkujeme za Váš zájem o naši práci. Snažíme se našim parterům pomáhat nejen na konkrétních projektech, ale také v jejich rozvoji.

Dovolte nám Vás inspirovat a informovat.

Občasník s novinkami
 
Oborové zajímavostiVíce ukázek realizací

Uložte si náš kontakt
QR