FacebookLinked in You TubePinterestSlovak
FacebookLinked in You TubePinterestSlovak
Architektura

AKTUÁLNĚ - Architektura

Barevné sítě

5.5. 2015

Povrch lana z ušlechtilé oceli je rovnoměrně uzavřen dekorativní polymerovou vrstvou (kombinace polyesteru a aminové pryskyřice), nanesenou speciální metodou, a vytvrzen za stanovené teploty na povrch s vysokou mechanickou a chemickou odolností.

Po odpaření rozpouštědel, podle platného nařízení pro kompozice laku, neuvolňuje vytvrzená povrchová úprava žádné další emise.

 

Tyto materiály se již dlouhá léta osvědčují jako dekorativní a ochranné potahy s fyziologickou nezávadností, např. jako ochranná vrstva pro stroje určené pro potravinářský průmysl.

Lakový povlak pokrývá celou strukturu lana a zajišťuje opticky, technicky a fyziologicky nezávadnou konečnou povrchovou úpravu, která neuvolňuje žádné emise, má dlouhou životnost, je odolná vůči povětrnostním vlivům a korozivzdorná. Struktura lana zůstává opticky zachována.

 

X-TEND Colours je k dispozici s 2 variantami svorek:

1)  kombinace barevných lan se standardními svorkami z ušlechtilé oceli

(„inox-finish“, tzn. bez barevné úpravy)

2)  kombinace s barevnými lany s černěnými svorkami z nerezové oceli:

svorky jsou černěny elektrochemickým procesem s kladným ovlivněním vrchní vrstvy slitiny pro dlouhou životnost. Tato úprava zajistí černý vzhled povrchu díky změně lomu světla na povrchu výrobku z ušlechtilé oceli. Úprava je fyziologicky zcela nezávadná a nezanechává na povrchu žádné zbytky.

 

Třída požární odolnosti:

Chování tenkovrstvého lakového povlaku při požáru je klasifikováno jako nezávadné. Materiál nehoří, ale při extrémním žáru nebo ohni se odpaří. Při testech v požární šachtě a vypalovací skříni dle normy DIN 4102-1 prokázal nezávislý institut, že při požáru neodkapává ani neodpadává žádný hořící lakový povlak.

Třída požární odolnosti A1 u ušlechtilé oceli zůstává i po povrchové úpravě beze změn.


 
 
                             
 
 
 

zertifikat
zertifikat